Testy alergiczne Warszawa, Polska

1
Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA

Adres: WARSZAWA, ul. Złota 6
Tel: 58 58 58 804
www.invicta.pl
Godziny otwarcia: pnoniedziałek - piątek: 7:00-19:00, sobota 7:00-13:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Pokarmowy
Pediatryczny
2
Laboratorium Specjalistyczne Nadzieja - Lab

Adres: WARSZAWA, ul. Wilcza 28/3
Tel: 22 62 20 503, 22 46 23 745
www.nadzieja.com.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7:00 - 16:00 sobota 8:00 - 12:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Pediatryczny
Duży Profil Alergiczny
3
Punkt pobrań Diagnostyka

Adres: WARSZAWA, al. Jana Pawła II 45a
Tel: (22) 636-00-87
diag.pl
Godziny otwarcia: pon.-pt. 7:30-15:00, sob. 8:00-12:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
DPA-Dx Pyłki 1
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
DPA-Dx Orzeszki ziemne 1
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
Profil DPA-Dx Jady owadów 2

Testy alergiczne Warszawa


Las Kabacki to największy kompleks leśny w granicach miasta stołecznego Warszawy i zarazem największy rezerwat na terenie województwa mazowieckiego. Pierwotnie był to las sosnowy z domieszką dębu, grabu oraz brzozy i osiki. Podczas I i II wojny światowej drzewostany Lasu Kabackiego uległy silnemu zniszczeniu. W 1980 r. utworzono rezerwat „Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego”. Zachowały się tu wielogatunkowe drzewostany ze starymi drzewami – przeważają wśród nich sosny, dęby oraz brzozy. Wiele z nich to pomniki przyrody.

Sosna pospolita (Pinus sylvestris L.) może osiągać wysokość do 45 m. Ma prosty, równy pień zakończony parasolowatą lub stożkową koroną. Szyszki sosnowe są osadzone pojedynczo lub po dwie bądź trzy – każda o długości do 7 cm. Początkowo są zielone, później brunatnieją i pękają, uwalniając nasiona.

Pyłek sosny jest pokryty woskową otoczką nierozpuszczalną w drogach oddechowych, ale osiąga bardzo wysokie stężenie w atmosferze – wielokrotnie wyższe niż stężenia pyłku drzew liściastych – i z tego powodu może być uciążliwy dla alergików. Pyłek drzew iglastych uczula rzadko, jednak ponieważ jest produkowany w olbrzymiej ilości, osadza się na błonie śluzowej i może ją uszkadzać, ułatwiając tym samym dalszą alergizację pyłkami traw i chwastów. Właśnie dlatego nie należy bagatelizować objawów świadczących o alergii na sosnę. Gdzie wykonać testy alergiczne? Warszawa oferuje swoim mieszkańców profesjonalne usługi medyczne, w tym nowoczesną diagnostykę alergii. W znalezieniu placówek pomoże Ci wyszukiwarka alergiczne.info. Wystarczy wpisać dogodną dla siebie lokalizację, by otrzymać dane teleadresowe najbliżej położonych laboratoriów, które wykonują testy alergiczne w Warszawie.

Ciekawostka: pylenie sosny zaczyna się na początku maja, a kończy mniej więcej w połowie czerwca. Wszystko pokrywa się wówczas charakterystycznym żółtym osadem, który można zaobserwować na samochodach, parapetach czy na powierzchni wody w kałużach.

Mieszkańcy Warszawy zmagający się z alergiami mają niemal nieograniczony dostęp do najnowocześniejszych testów alergicznych w placówkach rozmieszczonych na terenie całego miasta. Jeżeli szukasz placówki położonej w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, skorzystaj z wyszukiwarki. Z wyników wyszukiwania dowiesz się również, jakie alergeny są badane w wybranym przez Ciebie laboratorium.
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl