Testy alergiczne Toruń, Polska

1
Punkt pobrań SYNEVO

Adres: TORUŃ, ul. Morcinka 17
Tel: 72 83 33 477
www.synevo.pl
Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 7:30-10:30

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Pediatryczny-Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
Atopowy
Reakcje Krzyżowe
Pediatryczny
Jady Owadów
Duży Profil Alergiczny
2
Centrum Medyczne Civis Vita - punkt pobrań Vitalabo

Adres: TORUŃ, ul. Warszawska 20
Tel: 662 107 430
www.vitalabo.com.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00 - 11:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
Atopowy
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
3
Punkt pobrań Diagnostyka

Adres: TORUŃ, pl. 18 Stycznia 4
Tel: (56) 622 09 88
diag.pl
Godziny otwarcia: PON-PT 07:00 - 17:00 SOB 7:30-11:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
DPA-Dx Pyłki 1
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
DPA-Dx Orzeszki ziemne 1
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
Profil DPA-Dx Jady owadów 2

Testy alergiczne Toruń


Klon srebrzysty (Acer saccharinum L.) to gatunek drzew z rodziny mydleńcowatych. Bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, do Polski został sprowadzony na początku XIX w. Osiąga wysokość ok. 30–40 m. Jako roślina ozdobna sadzony jest głównie w parkach.

Kwitnie od kwietnia do maja. Miłośnicy dwóch kółek z okolic Torunia mogą się na niego natknąć podczas wyprawy oznakowanym na żółto szlakiem wiodącym przez Toruń – Papowo Toruńskie – Gostkowo – Turzno – Kamionki – Gronowo – Młyniec. Po przejechaniu ok. 20 km docieramy do Gronowa, gdzie można zwiedzić kościół gotycki św. Mikołaja z I połowy XIV w. oraz pałac secesyjny zbudowany w 1918 r., otoczony parkiem krajobrazowym z przełomu XIX i XX w. To właśnie tu pomiędzy drzewami reprezentującymi 23 różne gatunki można podziwiać piękne okazy klonu srebrzystego. Można go rozpoznać po dłoniasto klapowanych liściach z brzegiem ozdobionym dużymi i ostrymi zębami oraz spodem o charakterystycznym, srebrzystym kolorze (stąd jego nazwa).

Pylenie klonu przypada na cały kwiecień i połowę maja. Objawy uczulenia na jego pyłek to klasyczne symptomy alergii: zatkany nos, katar, kichanie, zapalenie spojówek. W tym samym czasie pylą także dąb, jesion, brzoza i wierzba, a alergia na ich pyłek daje niemal identyczne objawy. Aby upewnić się, że przyczyną Twoich dolegliwości jest właśnie klon, wykonaj testy na alergie. Toruń i sąsiadujące z nim miejscowości bez trudu znajdziesz w wyszukiwarce laboratoriów prowadzących nowoczesną diagnostykę alergii alergiczne.info. Wybierz odpowiadającą Ci lokalizację (np. Toruń), testy alergiczne zawierające wybrane alergeny, a wyszukiwarka wskaże Ci, gdzie zrobisz badanie. Jeżeli podejrzewasz alergię na klon, wybierz profil EUROLINE Drzewa. Wykrywa on w surowicy pacjenta przeciwciała IgE świadczące o alergii na pyłek brzozy, buka, dębu, jesionu, klonu, leszczyny, olchy, sosny, topoli i wierzby. Dodatkowo informuje również o obecności przeciwciał CCD odpowiedzialnych za reakcje krzyżowe.

Ciekawostka: sok klonu srebrzystego zawiera cukier. Indianie Ameryki Północnej nakłuwali jego pnie, aby zbierać sok, z którego dzisiaj wytwarza się syrop klonowy.

Skorzystaj z wyszukiwarki laboratoriów i znajdź placówkę wykonującą nowoczesne testy alergiczne w dogodnej dla siebie lokalizacji. Świnka morska, morela, gluten, soja – te oraz wiele innych alergenów zbadasz na terenie Torunia bezpiecznymi testami z krwi. Do ich wykonania nie musisz odstawiać leków antyhistaminowych.
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl