Testy alergiczne wziewno-pokarmowe

Profil pokarmowy

Profil atopowy 4

Profil atopowy to test alergiczny, który składa się 33 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi zarówno alergii pokarmowych jak i alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 18 alergenów wziewnych i 15 alergenów pokarmowych. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergeny wziewne (alergia na tymotkę łąkową, alergia na brzozę, dąb, oliwkę, platana, jesion, cyprys, alergia na bylice, ambrozję, babkę lancetowatą, parietarię, alergia na kota, alergia na psa, alergia na kurz domowy, alergia na kurz domowy, alergia na roztocza: Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides farinae), grzyby pleśniowe (A. alternata, A. fumigatus), alergia na karalucha.
  • alergeny pokarmowe (uczulenie na białko jaja kurzego, uczulenie na mleko, alergia na ryby i owoce morza (dorsz, krewetka), alergia na pszenicę, alergia na soję, alergia na orzechy laskowe i ziemne, alergia na jabłko, kiwi, awokado, brzoskwinię, alergia na groch, seler, alergia na wieprzowinę.

 

Profil atopowy to zbiór najczęściej występujących alergenów odpowiedzialnych za rozwój chorób atopowych np.: astmy, alergicznego nieżytu nosa i spojówek, atopowego zapalenia skóry oraz niektórych postaci pokrzywki. Profil atopowy dedykowany jest osobom z podejrzeniem zarówno alergii pokarmowej jak i alergii wziewnej. Dzięki jednemu badaniu możliwa jest potwierdzenie bądź wykluczenie alergii wziewnej lub pokarmowej na aż 33 różne alergeny.

 

Tabelka z alergenami

Alergeny pokarmowe Mleko krowie
Białko jaja kurzego
Dorsz
Krewetka
Orzech ziemny
Orzech laskowy
Jabłko
Kiwi
Awokado
Brzoskwinia
Soja
Groch
Seler
Mąka pszenna
Wieprzowina
Alergeny wziewne Pies
Kot
A. alternata
A. fumigatus
D. pteronyssinus
D. farinae
Brzoza
Bylica
Dąb
Oliwka
Platan
Jesion
Cyprys
Tymotka łąkowa
Ambrozja
Babka lancetowata
Parietaria
Inne Karaluch
CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl