Czy smoczek ma wpływ na występowanie alergii u dzieci?

Alergia staje się coraz bardziej powszechnym problemem, szczególnie wśród dzieci. Czy w jakikolwiek sposób możemy uchronić nasze dziecko przed alergią i wiążącymi się z tym objawami, często niebezpiecznymi dla zdrowia i życia dziecka?

Jedne z ostatnich badań szwedzkich naukowców z  Sahlgrenska Academy w Göteborgu dowiodły, że jest to możliwe! W badaniach uczestniczyło 184 dzieci, które obserwowano od narodzin. Część rodziców zdecydowała się na oczyszczanie smoczka poprzez każdorazowe wyparzanie go we wrzątku, pozostali, aby oczyścić smoczek ssali go przez chwilę. Podczas badań kontrolnych dzieci w wieku 1,5 roku, których rodzice oczyszczali smoczek poprzez ssanie, trzy razy rzadziej pojawiały się wypryski skórne (egzema), a także rzadziej chorowali na astmę. Kiedy dzieci osiągnęły wiek trzech lat, ochrona przed astmą zdawała się zanikać, ale nadal rzadziej pojawiały się wypryski skórne.

Badania dowiodły, że dzieci, których rodzice w celu oczyszczenia smoczka wkładali je do swych ust, rzadziej chorują na astmę, egzemę i rozwijają alergię.

Źródła:

http://www.nydailynews.com/life-style/health/sucking-babies-pacifiers-protects-allergies-study-article-1.1336241

https://curiosity.com/topics/sucking-your-babys-pacifier-may-provide-allergy-protection-curiosity/

antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl