Testy alergiczne na zwierzęta

Profil Zwierzęta 2

Profil zwierzęta

Profil zwierzęta to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 10 alergenów wziewnych pochodzenia zwierzęcego. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergia na kota, alergia na psa, alergia na konia, alergia na świnkę morską, alergia na mysz, alergia na szczura, alergia na zwierzęta hodowlane (alergia na krowę, alergia na owcę, alergia na kozę), alergia na pióra ptaków klatkowych (alergia na Papużkę falistą, alergia na kanarka, alergia na papugę Ara, alergia na Aleksandrettę obrożną, alergia na Zeberkę timorską)

Do typowych objawów alergii na zwierzęta należą: łzawienie z oczu, kichanie, katar, wysypka, świąd (objawy skórne nasilają się zwykle po bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem), kaszel. Przewlekła nieleczona alergia może być przyczyną rozwoju astmy oskrzelowej. Naskórki zwierząt domowych należą obok roztoczy do najważniejszych alergenów całorocznych. Sama sierść nie uczula, jest jedynie wektorem przenoszącym alergeny. Alergia na kota, alergia na psa, alergia na chomika, alergia na królika oraz alergia na konia należą na najczęstszych.

Alergia na psa, alergia na kota czy alergia na królika może być leczona przez usunięcie z otoczenia źródła alergenów. Jednak w przypadku zwierząt domowych bywa to bardzo trudne ze względu na przywiązanie właścicieli. Osoby cierpiące na alergię na psa czy alergię na kota, które chcą poddać się odczulaniu, są zmuszone do całkowitej eliminacji alergenu ze środowiska, w którym przebywają. Jedynie w takim przypadku odczulanie ma sens.

Profil zwierzęta dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą sprawdzić, czy występujące u nich objawy alergii są spowodowane uczuleniem na sierść, naskórek oraz pióra, zarówno zwierząt hodowlanych, jak i domowych.

Zwierzęta Kot
Pies
Koń
Świnka morska
Mysz
Naskórek szczura
Królik
Chomik
Mix sierści (krowa, owca, koza)
Mix piór (Papużka falista, kanarek, papuga Ara, Aleksandretta obrożna, Zeberka timorska)
Inne CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl