Testy alergiczne na warzywa

Profil Warzywa

Profil warzywa

Profil warzywa to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii pokarmowych. W jego skład wchodzi 10 powszechnych w naszym jadłospisie warzyw. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergia na pietruszkę, alergia na pomidora, alergia na marchewkę, alergia na ziemniaka, alergia na seler, alergia na paprykę, alergia na ogórek, alergia na sezam, alergia na kukurydzę, alergia na soję

Alergia pokarmowa na warzywa manifestuje się zwykle objawami ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, kurczowy ból brzucha, biegunka jak również może być przyczyną atopowych zmian skórnych. Po wycofaniu z jadłospisu alergizujących warzyw objawy ustępują. Uczulają przede wszystkim świeże warzywa. Najczęstszymi alergenami są: seler, marchewka, ziemniaki i pomidor.

Do jednych z najczęstszych rodzajów alergii pokarmowych należy Zespół alergii jamy ustnej (OAS), który związany jest z krzyżową alergią na alergeny wziewne i pokarmowe np. chorzy uczuleni na pyłek brzozy wykazują reakcję alergiczną na jabłka, marchew, orzechy laskowe, brzoskwinie, natomiast osoby uczulone na pyłki traw prezentują objawy kliniczne po spożyciu pomidorów.

Profil warzywa dedykowany jest osobom, które podejrzewają u siebie alergię pokarmową na w warzywa.

Warzywa
Pietruszka
Pomidor
Marchewka
Ziemniak
Seler
Papryka
Ogórek
Kukurydza
Sezam
Soja
Inne CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl