Testy alergiczne wziewno-pokarmowe

Testy alergiczne dla dzieci

Profil pediatryczny

Profil pediatryczny to testy na alergie, składające się 27 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi zarówno alergii pokarmowych jak i alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 11 alergenów wziewnych (w tym alergeny diagnozujące uczulenie na roztocza) i 16 alergenów pokarmowych (w tym alergeny pozwalające zdiagnozować uczulenie na mleko, a dokładnie uczulenie na białko mleka). Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • trawy i drzewa
  • roztocza (alergia na roztocza to jedno z częściej występujących schorzeń)
  • alergeny zwierzęce
  • grzyby pleśniowe
  • jaja i ryby
  • mleko (uczulenie na mleko, a dokładnie uczulenie na białko mleka – alergen pomocny w różnicowaniu z nietolerancją)
  • zboża
  • orzechy
  • owoce i warzywa

Testy alergiczne dla dzieci

Testy alergiczne dla dzieci powinny składać się z możliwie największej liczby alergenów, aby już z jednego pobrania krwi możliwa była diagnostyka jak największej liczby potencjalnych alergenów. Profil pediatryczny został tak zaprojektowany, że umożliwia diagnostykę alergii aż na 27 różnych alergenów pokarmowych i wziewnych.

Profil pediatryczny to test alergiczny skierowany do osób z podejrzeniem zarówno alergii pokarmowej, jak i wziewnej, dorosłych i dzieci.

Dzięki jednemu badaniu możliwe jest potwierdzenie bądź wykluczenie alergii pokarmowej lub wziewnej na aż 27 różnych alergenów.

Trawy i drzewa Trawa mix (tymotka łąkowa/żyto)
Brzoza
Bylica
Roztocza Dermatophagoides pteronyssinus
Dermatophagoides farinae
Alergeny zwierzęce Kot
Pies
Koń
Pleśń Cladosporium herbarum
Aspergillus fumigatus
Alternaria alternata
Jaja i ryby Białko jaja
Żółtko jaja
Dorsz
Mleko Mleko
Alfa-laktoalbumina
Beta-laktoglobulina
Kazeina
BSA (surowicza albumina wołowa)
Zboża Mąka pszenna
Ryż
Soja
Orzechy Orzech ziemny
Orzech laskowy
Owoce i warzywa Marchew
Ziemniak
Jabłko
Inne CCD

 

Alternatywą dla Profilu Pediatrycznego może być Profil Pediatryczny-Wziewny, który zawiera 20 wyselekcjonowanych, najczęściej uczulających dzieci alergenów wziewnych. Natomiast w przypadku występowania u dzieci całorocznych objawów alergii, nasilających się głównie w zamkniętych pomieszczeniach, można wybrać Profil Alergeny Domowe, który pozwoli na szczegółową diagnostykę w kierunku alergii na roztocza kurzu domowego, grzyby, pleśnie oraz odchody i pióra ptaków. Testy na alergie pokarmowe najlepiej wykonać przy użyciu Profilu Pokarmowego składającego się z 20 najczęściej uczulających alergenów pokarmowych.

testy na alergie pokarmowe
profil pediatryczny wziewny
profil alergeny domowe

antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl