Testy alergiczne na owoce

Profil Owoce 2

Profil owoce

Profil owoce to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii pokarmowych. W jego skład wchodzi 10 powszechnych owoców. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • uczulenie na truskawki, alergia na jabłko, alergia na kiwi, alergia na banana, alergia na brzoskwinie, alergia na wiśnię, alergia na oliwki, alergia na morelę, alergia na arbuza, alergia na owoce cytrusowe: alergia na grejpfruta, alergia na cytrynę, alergia na pomarańczę, alergia na mandarynkę

Alergia pokarmowa na owoce manifestuje się zwykle objawami ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, kurczowy ból brzucha, biegunka jak również może być przyczyną atopowych zmian skórnych. Po wycofaniu z jadłospisu alergizujących owoców objawy ustępują. Uczulają przede wszystkim świeże owoce. Najczęstszymi alergenami są: jabłka, banany, kiwi, truskawka, owoce cytrusowe.

Do jednych z najczęstszych rodzajów alergii pokarmowych należy Zespół alergii jamy ustnej (OAS), który związany jest z krzyżową alergią na alergeny wziewne i pokarmowe np. chorzy uczuleni na pyłek brzozy wykazują reakcję alergiczną na jabłka, marchew, orzechy laskowe, brzoskwinie, natomiast osoby uczulone na pyłki traw prezentują objawy kliniczne po spożyciu pomidorów. W przypadku alergii na lateks objawy alergiczne mogą wystąpić po spożyciu bananów.

Profil owoce dedykowany jest osobom, które podejrzewają u siebie alergię pokarmową na owoce.

Owoce
Truskawka
Jabłko
Kiwi
Banan
Brzoskwinia
Wiśnia
Oliwka
Morela
Arbuz
Mix cytrusów (grejpfrut, cytryna,
pomarańcza, mandarynka)
Inne CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl