Testy alergiczne na nabiał i orzechy

Profil Nabiał i Orzechy

Profil nabiał i orzechy

Profil nabiał i orzechy to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii pokarmowych. W jego skład wchodzi 10 alergenów pokarmowych. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergia na nabiał (uczulenie na białko jaja kurzego, uczulenie na mleko, alergia na żółtko jaja kurzego, alergia na kazeinę)
  • alergia na orzechy (alergia na orzeszki ziemne, uczulenie na orzechy laskowe, alergia na orzechy włoskie, alergia na migdały)
  • alergia na kakao, alergia na glutaminian

Alergia na nabiał manifestuje się zwykle objawami ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, kurczowy ból brzucha, biegunka, może również być przyczyną atopowych zmian skórnych. Alergia na nabiał to przede wszystkim alergia na mleko, której przyczyną jest uczulenie na białko zawarte w mleku – najczęściej na kazeinę. Uczulenie na mleko dotyczy zwykle małych dzieci do 3. roku życia, u których mleko jest pierwszym obcym pokarmem wprowadzanym do diety. Alergia na mleko ulega bardzo często spontanicznemu zanikowi między 2. a 5. rokiem życia. Alergia na nabiał związana jest również z uczuleniem na białko i żółtko jaja kurzego.

Uczulenie na orzechy może objawiać się bardzo silnymi reakcjami organizmu, w tym wstrząsem anafilaktycznym. Już śladowe ilości orzechów mogą wywołać zagrażające życiu objawy. Do nieczęstych przyczyn uczulenia na orzechy należy alergia na orzeszki ziemne, orzechy laskowe i włoskie.

Do jednych z najczęstszych rodzajów alergii pokarmowych należy Zespół alergii jamy ustnej (OAS), który związany jest z krzyżową alergią na alergeny wziewne i pokarmowe, np. chorzy uczuleni na pyłek brzozy (alergia na pyłki) wykazują reakcję alergiczną na jabłka, marchew, orzechy laskowe, brzoskwinie, natomiast osoby uczulone na trawy (alergia na pyłki) prezentują objawy kliniczne po spożyciu pomidorów.

Profil nabiał i orzechy dedykowany jest osobom, które podejrzewają u siebie alergię pokarmową na nabiał i orzechy oraz dla osób, które mają uczulenie po spożyciu produktów spożywczych zawierających kakao (czekolada, wyroby cukiernicze) oraz glutaminianu (przyprawy, gotowe dania w proszku).

Nabiał i orzechy
Białko jaja kurzego
Mleko krowie
Zółtko jaja kurzego
Kazeina
Orzech ziemny
Orzech włoski
Orzech laskowy
Migdał
Kakao
Glutaminian
Inne CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl