Testy alergiczne na mleko

Profil DPA-Dx Mleko - Testy alergiczne na mleko

Profil DPA-Dx Mleko

Profil DPA-Dx Mleko to test alergiczny, który składa się z 6 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii pokarmowych na białka mleka krowiego. W jego skład wchodzi pełen ekstrakt mleka oraz 5 najważniejszych oczyszczonych białek. Umożliwia diagnostykę alergii na mleko (uczulenie na mleko, alergia na alfa-laktoalbuminę, alergia na beta-laktoglobulinę, alergia na kazeinę, alergia na surowiczą albuminę wołową, alergia na laktoferynę):

  • Uczulenia na kazeinę – wskazuje na wysokie ryzyko wystąpienia objawów po spożyciu mleka i produktów mlecznych pod każdą postacią (świeże i gotowane) oraz produktów spożywczych zawierających kazeinę jako dodatek (m.in.: czekolada, wędliny, chipsy)
  • Uczulenia na białka serwatkowe (alfa-laktoalbumina, beta-laktoglobulina, BSA, laktoferyna) – wskazuje na wysokie ryzyko wystąpienia objawów po spożyciu świeżego mleka i niegotowanych produktów mlecznych. Możliwa tolerancja na gotowane mleko i przetworzone termicznie produkty mleczne. W przypadku uczulenia na BSA istnieje ryzyko rozwoju alergii na wołowinę

Profil DPA-Dx Mleko dedykowany jest przede wszystkim do diagnostyki dzieci poniżej 5. roku życia, u których podejrzewana jest alergia na mleko i białka mleka krowiego (alergia pokarmowa). Test alergiczny na białka mleka krowiego umożliwia precyzyjne określenie profilu uczulenia, czyli wskazanie, przeciwko którym białkom organizm produkuje przeciwciała. Test alergiczny z krwi na białka mleka krowiego może być również wykonany u osób dorosłych podejrzewających u siebie uczulenie na mleko oraz wykonujących diagnostykę różnicową z nietolerancją laktozy.

Badanie genetyczne w kierunku nietolerancji laktozy umożliwia odpowiedź na pytanie, czy pacjent posiada wariant genu odpowiedzialny za prawidłową aktywność enzymu laktazy, czy też ma genetycznie uwarunkowaną skłonność do nietolerancji laktozy.

Mleko Mleko krowie
Białka mleka
nBos d4
nBos d5
nBos d8
nBos d
nBos d6
α-laktoalbumina
β-laktoglobulina
Kazeina
Laktoferyna
BSA (surowicza albumina
wołowa)
Inne
CCD

Spektrum objawów alergii na białka mleka krowiego jest bardzo szerokie. Może dotyczyć układu pokarmowego: biegunki, zaparcia, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha; układu oddechowego: kichanie, katar, kaszel, przewlekła chrypka, zapalenie gardła, krtani, ucha środkowego, zaburzenia oddychania; skóry: pokrzywka, wysypka, swędzenie, atopowe zapalenie skóry.

Zdecydowanie rzadziej może być przyczyną zaburzeń funkcjonowania układu moczowego, przewlekłych bólów mięśni i stawów, migreny, zaburzeń snu i koncentracji czy w skrajnych przypadkach – wstrząsu anafilaktycznego.

ZAMÓW BADANIE GENETYCZNE W KIERUNKU NIETOLERANCJI LAKTOZY
JAK ODRÓŻNIĆ ALERGIĘ NA MLEKO OD NIETOLERANCJI LAKTOZY ?

antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl