Profil DPA-Dx jady owadów 2

Profil DPA-Dx jady owadów 2 to test alergiczny, który składa się z 7 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii na jad pszczoły i osy. Test jest oparty o pojedyncze oczyszczone komponenty alergenów, dzięki którym można określić indywidualny profil uczuleniowy dla każdego pacjenta. Dodatkowo, diagnostyka komponentów pomaga ocenić czy mamy do czynienia z rzeczywistym podwójnym uczuleniem na jad pszczoły i osy od podwójnie dodatnich wyników wynikających z reakcji krzyżowej pomiędzy alergenami. Umożliwia diagnostykę alergii na:

Jad pszczoły (uczulenie na jad pszczoły, alergia na jad pszczoły)

  • uczulenie na rApi m1 – rApi m1 to specyficzny marker uczulenia na jad pszczoły. W przypadku dodatnich przeciwciał przeciwko rApi m1 ryzyko wystąpienia reakcji po kontakcie z jadem pszczoły jest bardzo wysokie. Jest również wskazaniem do odczulania (immunoterapii swoistej) na jad pszczoły.
  • uczulenie na rApi m2 – należy również do specyficznych dla jadu pszczoły komponentów głównych. Wykrycie przeciwciał IgE przeciwko rApi m2 jest wskazaniem do odczulania
  • uczulenie na rApi m10 – występuję w bardzo w małych ilościach w pełnych ekstraktach alergenowych, dlatego wykorzystanie oczyszczonego rApi m10 w teście Profil DPA-Dx Jady Owadów 2 umożliwia precyzyjną diagnostykę tych przeciwciał

 

Jad osy (uczulenie na jad osy, alergia na jad osy)

  • uczulenie na rVes v5 – rVes v5 to specyficzny marker uczulenia na jad osy. W przypadku obecności przeciwciał przeciwko rVes v5 ryzyko wystąpienia reakcji po kontakcie z jadem osy jest bardzo wysokie. Jest również wskazaniem do odczulania (immunoterapii swoistej) na jad osy.
  • uczulenie na rVes v1 – rVes v1 to specyficzny marker uczulenia na jad osy, charakteryzuje się brakiem reakcji krzyżowych z innymi komponentami. Wykrycie przeciwciał przeciwko rVes v1 stanowi podstawę do odczulania na jad osy

 

Profil DPA-Dx Jady owadów 2 w porównaniu do Profilu DPA-Dx Jady owadów 1 zawiera większą ilość komponentów jadu pszczoły i osy co wpływa na zwiększenie czułości badania.

Profil DPA-Dx jady owadów 2 dedykowany jest przede wszystkim dla osób u których wystąpiła reakcja po kontakcie z jadem pszczoły lub osy. Test jest oparty o specyficzne komponenty alergenowe co pozwala na precyzyjną identyfikację uczulenia na jad pszczoły i osy. Jest to bardzo istotne w przypadku osób, które przygotowują się do odczulania. Zaleca się, aby próbka krwi do badania została pobrana w krótkim czasie po wystąpieniu reakcji .W przypadku wyniku ujemnego test należy powtórzy po 5-6 tygodniach.

Jady owadów rApi m1
rApi m2
rApi m10
Jad pszczoły (pełen ekstrakt)
rVes v1
rVes v5
Jad osy (pełen ekstrakt)
Jad pszczoły
Jad pszczoły
Jad pszczoły
Jad pszczoły
Jad osy
Jad osy
Jad osy
Inne CCD
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl