Profil DPA-Dx jady owadów 1

Profil DPA-Dx jady owadów 1 to test alergiczny, który składa się z 4 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii na jad pszczoły i osy. Test jest oparty o pojedyncze oczyszczone komponenty alergenów, dzięki którym można określić indywidualny profil uczuleniowy dla każdego pacjenta. Dodatkowo, diagnostyka komponentów pomaga ocenić czy mamy do czynienia z rzeczywistym podwójnym uczuleniem na jad pszczoły i osy od podwójnie dodatnich wyników wynikających z reakcji krzyżowej pomiędzy alergenami. Umożliwia diagnostykę alergii na:

Jad pszczoły (uczulenie na jad pszczoły, alergia na jad pszczoły)

  • uczulenie na rApi m1 – rApi m1 to specyficzny marker uczulenia na jad pszczoły. W przypadku dodatnich przeciwciał przeciwko rApi m1 ryzyko wystąpienia reakcji po kontakcie z jadem pszczoły jest bardzo wysokie. Jest również wskazaniem do odczulania (immunoterapii swoistej) na jad pszczoły.

Jad osy (uczulenie na jad osy, alergia na jad osy)

  • uczulenie na rVes v5 rVes v5 to specyficzny marker uczulenia na jad osy. W przypadku obecności przeciwciał przeciwko rVes v5 ryzyko wystąpienia reakcji po kontakcie z jadem osy jest bardzo wysokie. Jest również wskazaniem do odczulania (immunoterapii swoistej) na jad osy.

Profil DPA-Dx jady owadów 1 dedykowany jest przede wszystkim dla osób u których wystąpiła reakcja po kontakcie z jadem pszczoły lub osy. Test jest oparty o specyficzne komponenty alergenowe co pozwala na precyzyjną identyfikację uczulenia na jad pszczoły i osy. Jest to bardzo istotne w przypadku osób, które przygotowują się do odczulania. Zaleca się, aby próbka krwi do badania została pobrana w krótkim czasie po wystąpieniu reakcji .W przypadku wyniku ujemnego test należy powtórzy po 5-6 tygodniach.

 

Jady owadów

rApi m1
Jad pszczoły (pełen ekstrakt)
rVes v5
Jad osy (pełen ekstrakt)

Jad pszczoły
Jad pszczoły
Jad osy
Jad osy

Inne

CCD

antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl