Testy alergiczne wziewno-pokarmowe

Profil Atopowy

Profil atopowy

Profil atopowy to test alergiczny, który składa się 20 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi zarówno alergii pokarmowych jak i alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 10 alergenów wziewnych i 10 alergenów pokarmowych. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergeny wziewne (alergia na Tymotkę łąkową, alergia na żyto, alergia na brzozę, alergia na bylice, alergia na kota, alergia na psa, alergia na konia, alergia na kurz domowy, alergia na kurz domowy, alergia na roztocza: Dermatophagoides pteronyssinus)
  • alergeny pokarmowe (uczulenie na białko jaja kurzego, uczulenie na mleko, alergia na ryby (dorsz), alergia na pszenicę, alergia na ryż, alergia na soję, alergia na orzechy laskowe, alergia na marchew, alergia na ziemniaki, alergia na jabłko)

Profil atopowy to zbiór najczęściej występujących alergenów odpowiedzialnych za rozwój chorób atopowych np.: astmy, alergicznego nieżytu nosa i spojówek, atopowego zapalenia skóry oraz niektórych postaci pokrzywki. Profil atopowy dedykowany jest osobom z podejrzeniem zarówno alergii pokarmowej jak i alergii wziewnej. Dzięki jednemu badaniu możliwa jest potwierdzenie bądź wykluczenie alergii wziewnej lub pokarmowej na aż 20 różnych alergenów.

Alergeny wziewne Tymotka łąkowa
Żyto
Brzoza
Bylica
Kot
Pies
Koń
Dermatophagoides pteronyssinus
Cladosporium herbarum
Alternaria alternata

Żywność

Białko jaja
Mleko
Dorsz
Mąka pszenna
Ryż
Soja
Orzech laskowy
Marchew
Ziemniak
Jabłko

Inne

CCD

antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl