Testy alergiczne Poznań, Polska

1
Punkt pobrań Diagnostyka

Adres: POZNAŃ, ul. Krysiewicza 7/8
Tel: 061/ 850-62-20 663-680-091
diag.pl
Godziny otwarcia: pon. - pt. 8:30-16:00, sob. nieczynne

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
DPA-Dx Pyłki 1
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
DPA-Dx Orzeszki ziemne 1
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
Profil DPA-Dx Jady owadów 2
2
Punkt Pobrań Synevo

Adres: POZNAŃ, ul. Słowackiego 48/2
Tel: 797 318 208
www.synevo.pl
Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 7.30-10:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Pediatryczny-Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
Atopowy
Reakcje Krzyżowe
Pediatryczny
Jady Owadów
Duży Profil Alergiczny
3
NZOZ Laboratorium Analityczne MEDIC-LAB s.c.

Adres: ŚRODA WIELKOPOLSKA, ul. Strzelecka 33
Tel: 694 170 541, 606 212 440
www.medic-lab.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek - czwartek 7:30 - 17:00, piątek 7:30 - 15:00, sobota 7:30 - 12:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Pediatryczny-Wziewny
DPA-Dx mleko
Pediatryczny
Litwa
Profil DPA-Dx Jady owadów 3

Testy alergiczne Poznań


W poznańskim Ogrodzie Dendrologicznym na Sołaczu rosną 2 platany klonolistne (Platanus acerifolia). Stanowią one pomnik przyrody. Ich wiek szacuje się na 110–130 lat. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ogrodzeniu od strony ul. Warmińskiej, dzięki czemu można go podziwiać bez konieczności wchodzenia do ogrodu. Należy on do najpiękniejszych drzew w mieście. Ma wysokość 27 m i obwód 437 cm, a jego pień i główne konary pokrywa bluszcz pospolity. Drugi platan rośnie w głębi ogrodu – ma 30 m wysokości i 355 cm obwodu.

Platan klonolistny to głównie roślina ozdobna. Charakteryzuje się bardzo szerokim, masywnym pniem (2–3 m średnicy) i rozłożystą koroną (20–30 m średnicy), wspartą na kilku masywnych, niemal pionowych konarach. Najbardziej rozpoznawalną cechą platana jest łuszcząca się płatami kora.

W miastach, gdzie platan jest często sadzony w parkach i wzdłuż ulic, alergeny pyłku platana mogą odgrywać znaczącą rolę w wywoływaniu objawów alergicznych – np. w Hiszpanii u ok. 8–9% badanych w tym kierunku pacjentów stwierdzono dodatni wynik testu (w Madrycie pyłek platana stanowi ok. 14% wszystkich ziaren pyłku obecnych w aeroplanktonie).

Okres pylenia platanów przypada na koniec kwietnia i pierwszą połowę maja. Alergia na pyłek platana objawia się dość typowo – towarzyszą jej katar, duszności, łzawienie oczu. Aby nie pomylić jej z alergią na inne pylące w tym samym czasie drzewa, należy wykonać test alergiczny (Poznań, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, umożliwia precyzyjną diagnostykę alergii z krwi, czyli tzw. testy serologiczne). Wymienionych objawów nie należy lekceważyć, ponieważ z czasem mogą się nasilać, a konsekwencją nieleczonej alergii może być astma! Jeżeli zdecydujesz się na zrobienie badań, ale nie wiesz, gdzie je wykonać, skorzystaj z wyszukiwarki laboratoriów alergiczne.info.

Ciekawostka: platan klonolistny to jedyny gatunek z rodzaju platanów, który wytrzymuje nasze zimy, ale tylko w starszym wieku. Z tego powodu do nowych nasadzeń zwykle sprowadza się kilkunastoletnie rośliny z Europy Południowej.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Poznania i zmagasz się z alergią, skorzystaj z profesjonalnych usług nowoczesnych placówek. Na terenie Poznania jest ich ponad 30! Aby znaleźć placówkę położoną w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, skorzystaj z wyszukiwarki. Dowiesz się z niej również, jakie alergeny są badane w wybranym przez Ciebie laboratorium.
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl