Testy alergiczne Bydgoszcz, Polska

1
Punkt pobrań Diagnostyka

Adres: BYDGOSZCZ, ul. Markwarta 4-6
Tel: (66) 762-00-45
diag.pl
Godziny otwarcia: pn.-pt. 7:00-15:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
DPA-Dx Pyłki 1
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
DPA-Dx Orzeszki ziemne 1
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
Profil DPA-Dx Jady owadów 2
2
Punkt pobrań Vitalabo

Adres: BYDGOSZCZ, ul. Kujawska 48
Tel: 52 37 14 384
www.vitalabo.com.pl
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7:00 - 11:00, sobota 8:00 - 11:00 (tylko prywatnie)

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
Atopowy
Pediatryczny
DPA-Dx Pediatryczny 1
3
Laboratorium i punkt pobrań Synevo

Adres: BYDGOSZCZ, ul. Powstańców Wielkopolskich 26
Tel: 52 58 27 142
www.synevo.pl
Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00

Więcej

Dostępne testy alergiczne:

Euroline
Wziewny
Pediatryczny-Wziewny
Drzewa
Trawy i Chwasty
Zwierzęta
Alergeny Domowe
Pokarmowy
Nabiał i Orzechy
Mąka i Mięso
Warzywa
Owoce
DPA-Dx mleko
Atopowy
Reakcje Krzyżowe
Pediatryczny
Jady Owadów
Duży Profil Alergiczny

Testy alergiczne Bydgoszcz


W Bydgoszczy znajduje się 11 okazów topoli, które uznano za pomniki przyrody. Topolę czarną można spotkać, spacerując po północnej stronie starego Kanału Bydgoskiego, na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do wiaduktu kolejowego przy ul. Nakielskiej (Okole), w parku Jana Kochanowskiego oraz na osiedlu Stary Fodron. Z kolei na białą topolę natrafimy na Bulwarach nad Brdą.

Topola (Populus L.) to rodzaj drzew z rodziny wierzbowatych. W Polsce występują trzy rodzime gatunki: topola czarna, topola biała i topola osika. Topole czarna i biała występują głównie w lasach porastających doliny rzeczne, a osikę można spotkać na terenie całego niemal kraju. Są to bardzo wysokie i okazałe drzewa liściaste o regularnej sylwetce. Niektóre osiągają ponad 35 m wysokości.

Objawy alergii na topolę nie różnią się od alergii na inne drzewa i łatwo pomylić alergię na pyłek topoli z innymi uczuleniami. Najczęściej pojawiają się: nieżyt nosa, zapalenie spojówek, obfite łzawienie, pokrzywka, obrzęk jamy ustnej. Aby właściwie ustalić przyczynę alergii, warto wykonać testy alergiczne. Bydgoszcz i działające na jej terenie laboratoria diagnostyczne znajdziesz w zasobach wyszukiwarki alergiczne.info. W wynikach wyszukiwania podane zostaną dane teleadresowe najbliżej położonych placówek, które wykonują testy alergiczne w Bydgoszczy.

Ciekawostka: kwiaty topoli rozwijają się w marcu i kwietniu. Zebrane są w zwisające kotki, które pojawiają się na krótko przed rozwinięciem się liści. Szczyt pylenia topoli przypada w kwietniu, przy czym pyłki są produkowane przez okazy męskie. Z kolei na przełomie maja i czerwca na okazach żeńskich dojrzewają owoce zawierające nasiona. Otaczają je pęczki białego puchu kielichowego, roznoszonego przez wiatr. Ponieważ zbiega się to często w czasie z początkiem pylenia traw i silnymi objawami alergii spowodowanymi przez trawy, alergicy często sądzą, że przyczyną ich dolegliwości jest biały puch topoli (wiele osób błędnie myśli, że to pyłek topoli).

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź jedno z kilkunastu bydgoskich laboratoriów wykonujących nowoczesne testy alergiczne. Kurczak, krewetki, migdały, mleko krowie, pokrzywa – te oraz wiele innych alergenów zbadasz na terenie Bydgoszczy testami z krwi, do których wykonania nie jest konieczne odstawienie leków antyhistaminowych.
antyneuronalne.pl boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl